lapsia sokkokävelemässä

7-14v tytöille ja pojille

Leppävirran seurakunnassa on useita kerhoja, joissa voi kokata,rakennella tai pelata. Kerhoja kokoontuu eri puolilla pitäjää. 

Kerhotoimintamme on ilmaista. Ohjelmamme sisältää mm. leikkejä, pelejä kokkailua, liikuntaa sisällä ja ulkona. Reippaan kerho-ohjelman lomassa harjoittelemme myös hiljentymisen taitoja. Kerhojamme on ohjaamassa rippikoulun käyneet, ohjaajakoulutuksen suorittaneet nuoret. Toimintaa valvoo ja ohjaa nuorisotyönohjaajat. Kerhoja ei ole syys-, joulu- ja talvilomilla. Kerhokautemme on 10.9.2024 - 30.4.2025.

 

Vanhassa Pappilassa Kokkikerhot

Kokkis 7 9 -vuotiaille tiistaisin klo. 16.30 - 18  ( Kerhoon mahtuu vielä uusia kerholaisia.)

Kokkis 10 12 -vuotiaille tiistaisin klo. 18.15 - 19.45  ( Kerhoon on vielä pari paikkaa vapaana.)

Kokkis 13 – 14 -vuotiaille keskiviikkoisin klo. 16.30 - 18   ( Kerhooan mahtuu vielä uusia kokkailijoita.)

 

KERHOT KYLÄKOULUILLA

Kurjalan koululla  keskiviikkoisin klo 16.30 - 18 

Oravikosken koululla keskiviikkoisin klo 17.30 - 19

Timolan koululla keksiviikkoisin  klo 16.30 - 18  

Kyläkoulujen kerhoihin ei ole ennakko ilmoittautumista.

 

Kevätleiri Harjulassa 2. - 4. 5.2025

Ilmoittautuminen 14.4. mennessä vain sähköpostissa sari.tawast@evl.fi

Ilmoittautumiseen lapsen nimi, ikä, postiosoite, ruoka - aine allergiat sekä huoltajan nimi ja yhteystiedot

Leirin hinta 40e/ lapsi, sisar alennus 50%. Leirin hinta sisältää ohjelman, ruokailut ja ryhmävakuutuksen.

 

 

 

 

 

Toiminnastamme voi tiedustella Sarilta tai Mirjalta.


 

 

Partio

Seurakunta tukee paikallisen lippukunnan Soisalon samoilijoiden työtä. Lisää samoilijoiden toiminnasta löydät partion kotisivuilta.